Kremacja zwłok – Lublin
Kremacja, czyli spopielenie ciała z roku na rok staje się coraz poważniejszą alternatywą dla tradycyjnego pochówku, a co za tym idzie pogrzeb urnowy stanowi coraz popularniejszą formę pożegnania. Co ważne jest to pochówek akceptowany zarówno przez polskie prawo świeckie, jak i również prawa kościelne.
Kremacja 24 h
Nasz dom pogrzebowy zlokalizowany w Czerniejowie koło Lublina sąsiaduje nie tylko z cmentarzem parafialnym, ale również z pierwszym prywatnym krematorium na Lubelszczyźnie dostępnym całą dobę. Ma to niebagatelne znaczenie w kontekście sprawnej organizacji oraz przebiegu pogrzebów urnowych. Brak współpracy z innymi krematoriami oznacza bowiem całkowitą niezależność od podmiotów zewnętrznych, a co za tym idzie od ich zasad i terminów. To wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie realizować usługę kremacji 24 h, która ma szczególnie duże znaczenie, dla klientów którym zależy na czasie.
Dokumenty niezbędne do przeprowadzenia kremacji
Dokumenty niezbędne do przeprowadzenia kremacji są dokładnie takie same jak w przypadku pochówku tradycyjnego. Podstawą jest odpis aktu zgonu. Wyjątek stanowi pisemne zezwolenie na kremację, które wypełnia rodzina zmarłego. Także przygotowanie zmarłego do pochówku nie różni się od tego, które wykonuje się w przypadku tradycyjnego pogrzebu. Ciało można ubrać – wybór stroju pozostaje po stronie bliskich – lub jedynie zakryć całunem.
Trumna do kremacji
Kremacji ciała nie przeprowadza się w trumnie znanej z klasycznych pochówków. W tym przypadku potrzebna jest specjalna ekologiczna trumna, pozbawiona zdobień wykonanych ze sztucznych materiałów oraz powłoki lakierowanej. Trumna tego typu wykonana jest najczęściej z surowego drewna lub kartonu. Dodatkowo warto pamiętać, że w trumnie z ciałem przeznaczonym do spopielenia, nie można zostawiać żadnych pamiątek – szczególnie takich wykonanych z tworzyw sztucznych lub urządzeń elektrycznych – z uwagi na ryzyko emisji trujących związków lub wybuchu podczas przeprowadzania procesu spalania.
Przebieg procesu kremacji
Proces kremacji trwa od dwóch do trzech godzin. Dzięki odpowiedniej konstrukcji pieców najbliżsi osoby zmarłej mogą obserwować jej ostatnią drogę. Po przeprowadzeniu procesu kremacji wydawane jest Świadectwo Kremacji, a prochy umieszczane są we wcześniej wybranej urnie.
Pochówek po kremacji może być przeprowadzony:
- na cmentarzu parafialnym,
- w kolumbarium,
- poprzez złożenie prochów w grobie murowanym,
- poprzez złożenie prochów w katakumbach.
Aby zasięgnąć więcej informacji na temat usługi kremacji, prosimy o kontakt:
numer telefonu: 536233300
adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Linki do pobrania: