Skontaktuj się z Nami:
Tel./fax: 81 744 08 69
kom. 601 818 072,  695 159 476
Skontaktuj się z Nami:
Tel./fax: 81 744 08 69
kom. 601 818 072,  695 159 476
bezpłatna chłodnia
sala przedpogrzebowa
bezpłatna chłodnia
sala przedpogrzebowa
Pełna organizacja
i obsługa pogrzebów
Pełna organizacja
i obsługa pogrzebów
kremacje
urny

dom pogrzebowy
dom pogrzebowy

> Krematorium

Kremacja ciała

Pierwsze prywatne krematorium na Lubelszczyźnie zlokalizowane jest w sąsiedztwie naszego domu pogrzebowego przy Cmentarzu Parafialnym w Czerniejowie i jest dostępne przez całą dobę. Ma to znaczenie dla przebiegu pogrzebu i sprawnego zorganizowania ceremonii – wynika to z tego, że nie współpracujemy z krematoriami należącymi do innych zakładów. Niezależność od zewnętrznych podmiotów w tym zakresie pozwala nam sprawnie przygotować zmarłego do pogrzebu urnowego.

 

Kremacja 24 h

Kremacja ciała, czyli spopielenie, jest alternatywą dla tradycyjnego pochówku. Pogrzeb urnowy to coraz popularniejsza forma pożegnania zmarłych, akceptowana przez polskie prawo świeckie oraz kościelne. Dzięki temu, że krematorium wprost sąsiaduje z budynkiem naszego domu pogrzebowego, jesteśmy w stanie realizować usługę kremacji 24 h.

 

Dokumenty niezbędne do przeprowadzenia kremacji są dokładnie takie same, jak w przypadku pochówku tradycyjnego. Podstawą jest odpis aktu zgonu. Wyjątek stanowi pisemne zezwolenie na kremację, które wypełnia rodzina zmarłego. Także przygotowanie zmarłego do pochówku nie różni się od tego, które wykonuje się w przypadku tradycyjnego pogrzebu. Ciało można ubrać – wybór stroju pozostaje po stronie bliskich – lub zakryć całunem.

 

Trumna do kremacji

Ważne jest to, że kremację ciała przeprowadza się w specjalnej trumnie. Różni się ona od tej, którą wykorzystuje się w tradycyjnym pochówku. Trumna do kremacji, czyli procesu spalania zwłok, musi być ekologiczna, pozbawiona różnorodnych dodatków i lakierowanej powłoki. Taka trumna może być wykonana z drewna lub kartonu. W trumnie nie należy zostawiać żadnych pamiątek – w tym tych z tworzyw sztucznych czy elektrycznych – ze względu na ryzyko wybuchu i emisji trujących związków podczas procesu spalania.

 

Proces kremacji trwa od dwóch do trzech godzin. Nowocześnie skonstruowane piece pozwalają na obserwowanie przez najbliższych ostatniej drogi zmarłego. Po kremacji następuje wydanie Świadectwa Kremacji, a prochy umieszczane są we wcześniej wybranej urnie.

Pochówek po kremacji może odbyć się:

  • na cmentarzu parafialnym,
  • w kolumbarium,
  • poprzez złożenie prochów w grobie murowanym,
  • poprzez złożenie prochów w katakumbach.

 

Aby zasięgnąć więcej informacji na temat usługi kremacji, prosimy o kontakt:

numer telefonu: 536233300

adres e-mail:  krematorium@hadeslublin.pl

Katalog urn

 

Linki do pobrania:

Pobierz dokument zezwolenie na KremacjęPobierz dokument zezwolenie na Kremację

"HADES" Usługi Pogrzebowe
Droga Męczenników Majdanka 67
20-325 Lublin
tel/fax: 81 744 08 69, kom: 695 159 476, 601 818 072
e-mail:biuro@hadeslublin.pl
www.hadeslublin.pl

Polityka Prywatności